Arşiv

Kalıcı Dövme Silme Yöntemi Q-Switch Lazer ve Picosure Nano Teknoloji Lazer Hakkında Bilgiler, Öncesi ve Sonrası;

Ülkemizde kalıcı dövme sildire bilmek için en iyi ve etkili yöntem lazer yöntemidir. 2 adet lazer yöntemi vardır. Bunların isimleri Q-Switch lazer ile Picosure gelişmiş teknoloji lazeridir.

1. Q-Switch Lazer ile Dövme Silme

Ülkemizde lazer ile dövme sildirme tedavisinde kullanılan eski bir uygulama olan Q-Swithched (Q anahtarlı) lazerler dövme boyasını seans sonlarında küçük parçalara ayırarak hücreler tarafından kolayca yutulmasını sağlar. Ayrıca fraksiyonel lazerler koyu tenli kişilerde dövme sildirmede ek alternatif olabiliyor. Vücuttaki cilt yenilenmesini uyararak hücrelerin vücuttaki dövme boyasını daha çabuk götürmesini sağlayabilirler böyle bir etki verdiği kanıtlanmıştır.

Kalıcı Dövme Sildirme Yöntemleri Q-Switch Lazer ve Picosure Nano Teknoloji Lazer Hakkında Bilgi, Öncesi ve Sonrası.

2. Picosure Nano Teknoloji Lazer ile Dövme Silme

Geliştirilmiş nano teknoloji ürünü olan picosure lazer dövme silme ve leke tedavisi de dünyada kullanılan etkili sistemdir. Ayrıca en önemli özelliği ise Q-switched lazeri ile yapılan dövme silme işlemlerinin seanslarını 12-15 seanstan 3-4 seansa kadar indirebilir renkli dövmelerdede kullanılmaktadır. Cihaz picosure lazer enerjisini picosaniye aralığında yani (saniye'nin trilyon'da biri kadar) gönderebilir. Cihazın başlığı ise picosure lazer 755 ve 532nm ile çift dalga boyunda, 550-750 miktarında picosaniye atım süresinde çalışır. Almanların bulduğu bir teknoloji lazer ürünüdür poliklinik ve hasta statüsünde olmayan yerler’de bulunması yasaktır. Tıbbi tedaviler amaçlıda kullanılmaktadır.
Not: Bu faydalı cihaz Türkiye’de sadece 2 poliklinikte bulunmaktadır.
20 yıllık geçmişe sahip İstanbul’da faaliyet gösteren MD Dermatoloji kliniğini bu işlem için sizlere önerebiliriz.

Kalıcı Dövme Sildirme Yöntemleri Q-Switch Lazer ve Picosure Nano Teknoloji Lazer Hakkında Bilgi, Öncesi ve Sonrası.

Dilerseniz Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır? konumuza'da göz atabilirsiniz.

0 Yorum Yapıldı:

Yorum Gönder

Arama Yap

Sponsor

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yükleniyor...