Arşiv

Subaru’nun D segmentindeki temsilcisi Legacy, makyajlı versiyonu ile karşımıza çıktı. Uzun süredir ülkemiz yollarında yeni versiyonlarını görmediğimiz araç, 6. jenerasyon kasanın makyajlı versiyonuyla yollara çıktı. Makyajlı 2018 Subaru Legacy olarak tanıtılan bu aracı buyurun yakından tanıyalım.

Subaru Legacy, 1989 yılından beri üretilen bir orta sınıf otomobil. Japonların sedan sınıftaki temsilciliğini yapan bu aracı şu aralar ülkemizde 5. jenerasyonu ile görebilirsiniz. Fakat 6. kasa getirilmedi. Çünkü son versiyonu ile 2.5 litre ve 3.6 litre motor seçenekleri, kendini bizden fazlasıyla uzaklaştırdı. Zaten Subaru’da bu aracını Amerika pazarına yöneltmişti. Böyle olunca da uzun süredir kendisinden haber alamadık. Şimdi de karşımıza Makyajlı Subaru Legacy olarak çıktı. Bakalım araçta neler değişmiş?

Neler Değişmiş?

Söz konusu makyajlama olduğu zamanda tasarımsal değişimlere bakılır. Bu araçta tasarımsal olarak ilk bakışta dikkati çeken değişimler arasında ön ızgara ve far yapısında küçük değişim, sis farları, yan aynalar ve arkada ise tamponda kısmında difüzör değişimi dikkat çekiyor. Egzoz çıkışı ile bütünleşen bu alan, yeni bagaj üstü spoyler ile 2018 Subaru Legacy‘ye arka da sportif ve dinamik bir görünüm katmış. Yaşam alanında ise yeni deri koltuklar ve trim malzemeleri dışında bir farklılık görünmüyor.

Özelliklerine de bakalım

2.5 litre ve 3.6 litre motor seçenekleri ile birlikte CVT şanzıman sunulmaya devam ediliyor. Detaylara inecek olursak 2.5 litrelik atmosferik Boxer motor, 175 ps 236 nm tork güç üretirken, 3.6 litrelik diğer atmosferik benzinli ünite 256 ps 335 nm tork güç sağlıyor. Ayrıca tüm Legacy versiyonları için akıllı dört tekerden çekiş sistemi sunuluyor. Bu araçta 3 yıllık ücretsiz harita güncellemesine sahip olan navigasyon sistemi, 8 inçlik dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilebiliyor. Bu arada Subaru firması Yeni Legacy’nin navigasyon alt yapısını da güncelleştirmiş. En doğru park yeri bulma, kuş bakışı haritalandırma, işletmeleri bulmada daha fazla seçenek gibi birçok özellik eklenmiş. Bunların dışında EyeSight alt yapısı altında çalışan sürüşe duyarlı farlar, geriye doğru çıkış yaparken cisimleri algılama ve otomatik frenleme özelliği, adaptif hız sabitleme sistemi, öndeki aracı takipleme ve otomatik frenleme, şerit takip ve uyarı sistemi, kör nokta algılama sistemi, arka çapraz trafik uyarı sistemi gibi özellikler yer alıyor.

Genel hatlarıyla Makyajlı 2018 Subaru Legacy hakkında bilgileri aktardım. Aracın ne zaman yollara çıkacağı açıklanmadı. Fakat bu aracı ülkemiz için beklememek lazım. Üzerindeki motorlar ile Amerika’da hitap etti ve öyle de olmaya devam edecek. Sırada görseller var.

0 Yorum Yapıldı:

Yorum Gönder

Arama Yap

Sponsor

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yükleniyor...