Arşiv

Bar metodu ile egzersiz nedir?

Bar metodu 1940'lı yıllarda Lotte Berk isimli bir Alman dansçının omurilik sakatlanması ile birlikte kendi başına geliştirdiği rehabilitasyon temelli bir egzersiz metodudur. Bar metodunda temel olan büyük kaslarımızı çalıştırmak, kuvvetin artması, esnekliğimizin, dengemizin ve duruşumuzun düzeltilmesidir. 

Bu yöntemde kullanılan yardımcı ekipmanlar bale barı dışında pilates topu, egzersiz bandı ve dumbell ile yapılan egzersiz sistemlerinden oluşan bir çalışma şeklidir. Bar metodu bale ve dansçıların kullandığı hareket metodundan çıkarak günümüzde herkesin yapabileceği bir egzersiz metodu halinde kullanılmaya başlamıştır. Bar metodunda yapabileceğimiz şeyler öncelikle duruşumuzu düzeltmek, postürümüzü doğru olan noktaya getirmek, bununla birlikte kas kuvvetimizi, esnekliğimizi ve dengemizi geliştirmektir.


Bale barına tutunarak egzersiz yapma fikrinden doğan barre son yıllarda Amerika’nın en popüler fitness akımlarından biri. Son trend ise barre ve hızlı fitness’ın eğlence ile birleştiği fusion’ı bir araya getirerek bu ilginç egzersizi daha heyecanlı ve etkili hale getirmek. Güç, denge ve esnekliğe odaklanan hızlı hareketleriyle Barre-Fusion, kalori yakmak isteyenlere bale barına tutunarak egzersiz yapmaktan çok daha fazlasını sunuyor.

0 Yorum Yapıldı:

Yorum Gönder

Arama Yap

Sponsor

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yükleniyor...