Arşiv

İstanbul'da kar yok, sıcaklıklar artacak!
 
Şubatın ilk haftası için yeni kar yağışı beklenirken, Meteoroloji'den gelen son tahminler şaşırttı: Kar yok, aksine sıcaklıklar artacak.
 
İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yurt genelinde sıcaklık değerleri artıyor. Özellikle İstanbul'da sıcaklıklar 15 dereceyi bulacak.
 
 Meteorolojinin 1 Şubat tahminlerine göre kar yağışı İstanbul'da şu aralar söz konusu değil. Ankara'da ise kar yağışı etkisini iyice azalttı. Sıcaklık değerleri artıyor.

 Peki Bursa, Eskişehir, Afyon, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale ve Sivas hava durumu nasıl olacak?
Kar Geliyor Mu ?
 
İSTANBUL'DA SICAKLIK ARTIYOR
 
 İstanbul hava durumu yeni raporları sevindirdi, sıcaklık artıyor. Pazartesi sabahına yer yer şiddetli yağışla başlayan İstanbul'da yağışlar bugün gün boyu devam edecek. Hafta ortasına doğru sıcaklıklar biraz daha artacak. Şimdilik kar yağışı görülmüyor.
 
İstanbul hava durumu bugün parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığı önemli bir değişiklik beklenmiyor.
 
 Güney ve Güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.
 
ANKARA'DA KAR NE ZAMAN YAĞACAK?
 
Ankara hava durumu yeni raporlar açıklandı. Ankara'da bugün hava sıcaklığı en yüksek 6 derece. Kar yağışı şimdilik bölgeyi terketti sıcaklık değerleri mevsim normalerinin üstünde seyredecek.
 
 Ankara hava durumu bugün bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların Bartın, Zonguldak,Karabük ve Bolu'nun kuzeybatı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi beklenmektedir. Bölge genelinde 2 ila 4 derece artması beklenmektedir.
sıcaklıklar artacak!
 
YURT GENELİNDE HAVA DURUMU NASIL?
 
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Antalya, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Erzurum, Muş, Bitlis, Şırnak ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Karadeniz'de kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Ağrı, Erzurum, Muş, Bitlis, Bingöl, Erzincan, Tunceli ve Elazığ ile yarın (Salı) sabah saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
 
SICAKLIK ARTIYOR!
 
Ülkemiz genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, gece saatlerinde kuzeybatı kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerine kadar Batı Karadeniz'de kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi beklenmektedir.
 
Haber7

0 Yorum Yapıldı:

Yorum Gönder

Arama Yap

Sponsor

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yükleniyor...