Arşiv

Gümrüklerden kaçak sokulmaya çalışan araçlar arasında lüks markalar da yer alıyor.
Araların da Ferrari, Maserati ve Mercedes gibi lüks otoların da bulunduğu el konulan kaçak araçların değerinin 88,5 milyon lira olduğu bildirildi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı gümrük muhafaza ekipleri tarafından geçen yıl yapılan denetimler neticesinde, aralarında bir çok lüks otonun da bulunduğu 885 kaçak araca el konuldu.
Aralarında Ferrari, Porsche, Hummer ve Mercedes gibi markaların da yer aldığı lüks araçların toplam piyasa değerinin ise 88 milyon 584 bin lirayı geçtiği ifade edildi.

Gürcistan ve Bulgaristan başı çekiyor
Türkiye'ye sokulmak üzere getirilen araçların çoğunun Gürcistan ve Bulgaristan sınır kapılarından giriş yaptığı belirlendi. Yakalanan araçların büyük çoğunluğu son model lüks otomobil ve halk arasında cip olarak bilinen büyük, otomobilden yüksek ve genellikle dört çeker SUV'lardan oluştu.
Söz konusu araçların Türkiye'de satılan ikinci el piyasa değerinin adet bazında yaklaşık 50 bin lira 300 bin lira arasında değiştiği ifade edildi.
Araçlara sonra ne oluyor?
Bu araçları getirenler hakkında işlem yapılıyor.Yapılan işlem neticesinde idari para cezası uygulanırken, adli makamlardan müsaderesine karar verilmesi durumunda araca el konularak, satışı yapılıyor.

Haber7

0 Yorum Yapıldı:

Yorum Gönder

Arama Yap

Sponsor

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yükleniyor...