Arşiv

Lamborghini Urus 2017 yılında yollara çıkmayı düşünüyor.

Urus isminin anlamlı bir seçim olduğu belirtiliyor. 1600 lü yıllarda nesli tükenmiş olan bir boğa türünün adı Urus. Bu ismin Lamborghini amblemini yabancılık çekmeden taşıyacağı söyleniyor. Kaslı ve güçlü duruşuyla Urus modeli de kızgın bir boğayı anımsatıyor. İlk olarak 2012 yılında Lamborghini Urus konsepti ile görücüye çıkarılan model henüz üretim aşamasına gelmedi. Lamborgini Urus modelinin LM002 gibi başarısızlığa uğrayacak bir model olmadığı söyleniyor. Bunun nedeni ise markanın kendini kanıtlamış olması ve tüm dünyada tanınıyor olması olarak görülüyor. Modelin bu segmentte başarılı bir noktada yer alacağı belirtiliyor.

Modelde görev yapması beklenen motorun V8 4.0 litrelik çift turbo beslemeli olması düşünülüyor. Motorun Audi markasından alınmayacağı ve Lamborghini mühendisleri tarafından geliştirileceği söyleniyor. V8 motoru kullanırlarsa şayet bu 1998 senesinden bu yana ilk olacak. Modelin diğer süper SUV modellerine karşı tek handikapının fiyatının 180 bin euro civarında olacağı söylenmektedir.

Lamborghini Urus 2017 yılında yollarda olacak. Süperspor otomobil üreticileri SUV segmentindeki canlılığı gördü ve bu sınıfta rekabet edebilmek ve prestij sahibi olabilmek için SUV modellerini piyasaya çıkarıyor. Bentley Bentayga ve Porsche Cayenne Turbo S modellerine rakip olarak dünyanın en hızlı SUV modeli olmayı planlayan Lamborghini Urus 2017 yılında piyasada olacak. Süperspor otomobil üreticisinin bu ilk deneyimi olmayacak. 1986 ile 1993 yılları arasında bir proje ürünü olan Lamborghini LM002 modeli ordu için üretilmeyi planlanmış bir SUV modeliydi. 5.1 litre V12 motor 444 beygir gücünde idi ve LM002 modelini 0 dan 100 km saat hıza 7.7 saniyede çıkarıyordu. 7 yıl içinde modelden 328 adet üretim yapıldı.0 Yorum Yapıldı:

Yorum Gönder

Arama Yap

Sponsor

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yükleniyor...