Arşiv

Cansu Tosun Kimdir ?

26 Ocak 1988 tarihinde Almanya, Nürnberg’de doğdu. Anne babası Kayseri kökenlidir. Annesi 16 yaşındayken, babası da 22 yaşındayken Almanya'ya göç etmiş. Güzel oyuncu Nürnberg Operası'nda 13 yıl bale eğitimi aldı. Ancak liseden sonra yüksek okul eğitimi başlayınca baleyi bırakıp caz ve hip-hop danslarına yönelmiş. 4 yaşından itibaren birçok Alman markası için fotomodellik yaparak kaliteli markaların yüzü olmuştur. Cansu Tosun’un Fırat adında bir erkek ikiz kardeşi vardır. Nürnberg’de lise eğitiminde ticaret üzerine okudu. 

 Almanya’da iken menajer Şebnem Özberk ile tanışan Cansu Tosun, oyunculuk hayali ile hiç tanımadığı İstanbul’a gelerek Şebnem Özberk ile yaşamaya başladı.

2010 yılında oyuncu olmak için Türkiye’ye gelen Cansu Tosun, Yılmaz Erdoğan’nın yönettiği BKM Mutfak ekibinden de dersler almış. Sonrasında 3.Mota Okulu’nda Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitim aldı.

Aynı zamanda profesyonel fotomodel olan Cansu Tosun, 2011 yılında TRT’de oynayan “Küçük Hanımefendi” adlı dizi ile oyunculuk hayatına başladı. 2012 yılında Kanal D de yayınlanan Kayıp Şehir dizisinde Zehra karakterini oynadı.

2013 yılında, yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı ve “Refik Halit Karay”ın “Bugünün Saraylısı” adlı romanından uyarlanan aynı adlı dizide  başrolde oynadı.
Şimdilerde Star TV ekranlarında yayınlanacak olan Göç Zamanı dizisinde güzel oyuncu Cansu Tosun karşımıza çıkmaya hazırlanmaktadır.

Filmleri ve Dizileri : 
2016 - Göç Zamanı
2014 - İksir: Dedemin Sırrı - Sinema
2013 - Bugünün Saraylısı  Dizi
2012 – 2013 - Kayıp Şehir - Dizi
2011 - 2012 - Küçük Hanımefendi - Dizi 

Resimleri
Cansu Tosun Kimdir ?

0 Yorum Yapıldı:

Yorum Gönder

Arama Yap

Sponsor

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yükleniyor...