Arşiv

Kanal D’nin yeni dizilerinden Urfalıyım Ezelden İstanbul dışında çekilen dizilerden birtanesidir.
Yöresel bir dizi olan Urfalıyım Ezelden seti Şanlıurfa’da bulunuyor. Diğer çekimlerde İstanbul'da çekilecektir. Ancak semti halen belli değildir.

Dizinin Mehmet'i ( Bülent inal ) Urfalı bir halk türkücüsüdür ve 5 erkek evladı vardır. Celal adındaki oğlu diğer aşiretin kızı Selva'ya ( dolunay Soysert) aşık olur. Birbirlerini delicesine severler. İki aşık evlilik planları kurmaya başlarlar. Celal durumu ailesine açılır ve kızı istemeye giderler. Ancak kızın ailesi kızı vermez.

Celal kızı güzellikle alamayacağını anlayınca, Selva'yı kaçırır. Selvanın ailesi kendilerine leke sürdüğü gerekçesi ile celali öldürür. Bu esnada selva hamiledir. karnında ölen Celal'in bebeğini taşımaktadır.
Töreye göre aile Selva'yı Celal'in küçük kardeşi eşref ile evlendirirler. Eşref ve selva celalden sonra kendilerine yepyeni bir hayat kurarlar, çocukları büyür, İstanbula taşınırlar. Yıllar sonra istanbulda eşrefin karşısına Ceylan çıkar ve iki kadın arasında kalan eşref dizide tüm dengeler değişir ve tam da bu noktada dizi heyecanlı bir hal almaya başlar.

Urfalıyam ezelden dizisi töreye bambaşka bir bakış açısı ile alacak. Töre uğruna kurulan hayatlar ve harcanan hayatları ele alıyor. İzleyiciler diziyi izlerden ağlayacak ekran karşısında

Dizinin oyuncuları ve karakter isimleri şöyle ;
Mehmet ( Settar Tanrıöğen )

Eşref ( Bülent İnal)
Ceylan ( Öykü Gürman )Selva ( Dolunay Soysert )
Hasan Ağa ( Menderes Samancılar )
Kadir ( Cahit Gök )
Selahattin ( Güven Murat Akpınar )
Çetin ( Uğur Güneş )
Recep ( Cansu Fırıncı )
Nene ( Meral Çetinkaya )

0 Yorum Yapıldı:

Yorum Gönder

Arama Yap

Sponsor

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yükleniyor...