Arşiv

4 Ağustos 1982 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Trabzonlu olup, küçük yaşta müzik eğitimine piyano dersi alarak başlamıştır. Özel Pera Güzel Sanatlar okulunun gitar kurslarına katılarak iki dönem Ilgaz Benekay ile flamenco Gitar Çalıştı. 1997 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesinde öğrenci olan Gürman Cihat Aşkın'dan keman dersleri alarak 2001 yılında mezun oldu. Bu süre içerisinde gerek keman gerekse şan ile ok konserlerinde aktif roller aldı. 

Ayrıca Ilgaz Benekay flamenco Topluluğu ile AKM CRR gibi salonlarda Samsun Gazi sahnesi ve Tahta kuşlar Etnoğrafya müzesinde konserlere katıldı. Danimarka Sandenburg Rotary Club'da Halk ezgilerini Şan ile icra eden Gürman, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı bölümü mezunudur.  Erol Uras ile Şan, Alaaddin Yavaşça ile Repertuar, Faris Akarsu ile müzikal çalıştı. Etnik 34 Dans okulunun gösterilerinde dansçısı Marco de Ana ile birlikte flamenco ezgileri söyleyerek yer aldı.

İnternette en büyük video paylaşım sitesi youtube.com'a yüklediği Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile tanındı ve ün kazandı. Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak şarkı söylüyor. Kanal D ekranlarında yayınlanan Urfalıyam Ezelden Dizisinde başrol oyuncusu Bülent İnal ile beraber oynayan ( Öykü Gürman )  Ceylan karakterinin canlandırmaktadır.
0 Yorum Yapıldı:

Yorum Gönder

Arama Yap

Sponsor

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yükleniyor...